Aktualności 2010/2011
I semestr

Dzień Babci i Dzień Dziadka

13 stycznia 2011 roku odbył się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Była to piękna uroczystość, w której wzięli udział dostojni goście, Babcie i Dziadkowie dzieci uczących się w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III. Wdzięczne wnuczęta przy pomocy wychowawców Selwany Szołek, Anny Pawliszyn Pani Marioli Marek, Urszuli Gorzkiewicz i Lidii Kiełboń -Bester przygotowały bogaty program artystyczny. Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadziom samodzielnie wykonane prezenty. W dalszej części uroczystości odbył się poczęstunek i wesoła zabawa, na której tańcom nie było końca. Duże podziękowania za przygotowanie tej bardzo udanej imprezy należą się rodzicom , którzy nie szczędzili trudu, by godnie przyjąć na tej uroczystości babcie i dziadków swoich dzieci.

Bal karnawałowy

Karnawał to czas hucznych zabaw i tańców. Z tej okazji 4 stycznia 2011roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Prawdziwy bal, na którym wszystkich do tańca zapraszał wodzirej. Tego wieczoru najwspanialej bawili się najmłodsi uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na najlepszy strój karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców. Na tle kolorowych dekoracji, tanecznym krokiem wyłaniały się przepiękne postacie ubrane w pomysłowo wykonane stroje. Ochoty do zabawy nie zabrakło również starszym uczniom, bo chętnie tańczyli i uczestniczyli w zabawach organizowanych przez wodzireja. Wszystkim zmęczonym zabawą siły i orzeźwienia dodawał poczęstunek ufundowany przez Fundację Bankową im. L. Kronenberga.

Szkolna Wigilia

22 grudnia, jak co roku ,w ostatnim dniu nauki przypadającym przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. W świąteczny czas wprowadzili nas najmłodsi uczniowie. Przedstawili „Jasełka” przygotowane pod kierunkiem nauczycieli oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Występy małych artystów wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki, przy których wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

Wyjazd na basen

17 grudnia 2010r. odbył się kolejny wyjazd na basen do Jarosławia. Już od września chętni uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wyjeżdżają raz w miesiącu na basen, gdzie pod opieką nauczycieli i instruktorów doskonalą swoje umiejętności pływackie. Wyjazdy na pływalnię możliwe są dzięki współpracy z Radą Rodziców naszej szkoły oraz pomocy finansowej Geofizyki Kraków i Delikatesów „Centrum” w Przeworsku.

Tablica interaktywna w naszej szkole

Z satysfakcją informujemy, że nasza szkoła została wyposażona w niezwykle cenną i atrakcyjną pomoc dydaktyczną w postaci tablicy interaktywnej. Tablica na stałe została zainstalowana w pracowni komputerowej i z pewnością uatrakcyjni lekcje, dostarczy uczniom wiele wrażeń, zainspiruje i pobudzi do twórczego myślenia. Lekcje z wykorzystaniem interaktywnego zestawu mogą być realizowane na każdym przedmiocie. Zakupiona tablica interaktywna to kolejny element w procesie unowocześniania naszej szkoły.

Zainteresowania, a wybór zawodu

14 grudnia 2010 r. z inicjatywy pedagoga szkolnego Pani D. Machowskiej –Dyrkacz i wychowawcy kl. III gimnazjum Pani Agaty Ostrzywilk-Homik, gimnazjaliści uczestniczyli w 4-godzinnych warsztatach edukacyjnych, przygotowujących do podjęcia decyzji o wyborze zawodu. Warsztaty prowadził pracownik Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Przeworsku Pan Krzysztof Flejszar.

Szkolne spotkanie z Mikołajem

Dnia 6 grudnia 2010 roku, zgodnie z ubiegłoroczną obietnicą odwiedził nas Święty Mikołaj. Obarczony licznymi obowiązkami dotarł do szkoły dopiero w godzinach popołudniowych. Odwiedził więc tylko przedszkolaków i uczniów klas I-III. Zanim jednak rozdał wyczekiwane prezenty dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „Czy to prawda, czy ploteczka” uczący dobroci dla ludzi i pokazujący moc nocy wigilijnej. Po ciekawym spektaklu Mikołaj rozdał wszystkim piękne podarunki. Nie zapomniał też o starszych uczniach, których wcześniej w ukryciu obdarzył różnymi prezentami.

Andrzejki w naszej szkole

Andrzejkowy wieczór w naszej szkole odbył się 25 listopada 2010roku.Obfitował on w wiele ciekawych zdarzeń i niespodzianek. W zabawie andrzejkowej wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Oprócz tańców i wróżb, które stanowiły najważniejsze atrakcje tego wieczoru na zabawie został rozstrzygnięty konkurs na nazwę zespołu wokalnego działającego w naszej szkole. Wśród wielu zgłoszonych propozycji, wszystkim najbardziej podobała się nazwa „Bella Voce”, autorstwa Karoliny Głąb uczennicy kl.VI. Wspólna andrzejkowa zabawa była też okazją do wręczenia nagrody Gabrieli Bar, również uczennicy kl. VI, którą otrzymała ona za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na wiersz o misiu organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Przeworsku.

Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dzień 11 listopada jest bardzo ważnym dniem dla wszystkich Polaków. Przypadająca w tym dniu rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszej szkole obchodzona była również bardzo uroczyście. 10 listopada 2010 roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli Pani Elżbiety Wyczarskiej, Pani Lidii Kiełboń-Bester i Pana Tadeusza Kałamarza przygotowali wspólną akademię, na której pięknymi wierszami i wzruszającymi pieśniami patriotycznymi uczcili odzyskanie przez nasz kraj wolności.

Wycieczka do teatru w Rzeszowie

5 listopada 2010 roku odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Rzeszowa. W wycieczce uczestniczyli zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak też gimnazjum. Pod opieką nauczycieli odwiedzili Teatr im. Wandy Siemaszkowej, gdzie oglądali spektakl „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Przed zaplanowanym przedstawieniem uczestnicy wycieczki brali udział w lekcji muzealnej, dzięki której poznali historię i zabytki stolicy naszego regionu. Wyjazd do Rzeszowa dostarczył wszystkim wielu przeżyć i wzbogacił wiedzę uczniów o tym pięknym i nowoczesnym mieście.

Pasowanie na ucznia

Jak co roku uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej przeżywali wielką uroczystość. Było to Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej imieniem Świętego Brata Alberta w Studzianie, które odbyło się 26października 2010 roku. Ten podniosły moment poprzedził wspaniały występ, przedstawiający trud i wysiłek pierwszoklasistów, związany z podjęciem nauki. Po uroczystym pasowaniu na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor szkoły Władysława Szczepańska rodzice uczniów klasy pierwszej zaprosili nauczycieli i dzieci na wspólny poczęstunek.

Dzień Edukacji Narodowej

„Jakże nie płonąć w podzięce , za trud, za poświęcenie i za serce” 13 października 2010 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość tę swoją obecnością uświetnili Wójt Gminy Pan Edward Pączka, Dyrektor ZEASiP Pan Wawrzyniec Wojtas, sołtys wsi Pan Antoni Żyła, nauczyciele emeryci i rodzice. Program artystyczny przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, pod kierownictwem Pani Krystyny Mielech Brodowicz i Barbary Głąb. W pięknym, a zarazem pełnym humoru występie zasłużone podziękowania i kwiaty odbierali wychowawcy, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Nie zabrakło też nagród dla wyróżnionych nauczycieli, które wręczył Pan Wójt Edward Pączka i Pani dyrektor szkoły Władysława Szczepańska.

Wyjazd do Mołodycza

19 września 2010 roku, w piękny, niedzielny poranek starsi uczniowie szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum wyruszyli na wycieczkę do Mołodycza. Podobnie jak kilka dni wcześniej ich młodsi koledzy, teraz oni uczestniczyli w Pikniku Szkół Promujących Zdrowie. Udział w tej imprezie powiązany był z poznaniem ścieżki dydaktycznej prowadzącej z Radawy do Mołodycza. Spotkaniu z przyrodą towarzyszyła wspaniała zabawa i liczne atrakcje. Nie zabrakło też obfitego poczęstunku w postaci bigosu i pysznych słodyczy. Wyjazd na piknik pozostawił niezapomniane wrażenia zarówno u uczniów, jak i u nauczycieli miło spędzających czas w towarzystwie swoich podopiecznych.

Sprzątanie świata w Radawie

Jeszcze w pamięci mamy wakacje, a znów najmłodsi członkowie naszej społeczności szkolnej wybrali się na letnią wyprawę. Dnia 17 września 2010 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, w towarzystwie swoich wychowawców byli na wycieczce w Radawie. Odbywało się tam spotkanie najmłodszych uczestników Szkół Promujących Zdrowie. Chociaż na głowę kropił deszcz to i tak wszystkim dopisywały wspaniałe humory. Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w zawodach sportowych, bawili się na placu zabaw i uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Największym jednak powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, dzięki której nasi wychowankowie wylosowali wiele wartościowych nagród. Po wspólnym poczęstunku maluchy zabrały się do sprzštania lasu w ramach ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Dnia 1 września 2010 roku w Zespole Szkół w Studzianie odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uroczystość poprzedziła Msza Św. odprawiona w Kaplicy p. w. Św. Brata Alberta w Studzianie. Po nabożeństwie uczniowie wraz z rodzicami przeszli do szkoły, gdzie spotkali się z dyrektorem szkoły i gronem pedagogicznym, a następnie z wychowawcami poszczególnych klas.