Aktualności 2010/2011
II semestr

Słonecznych wakacji
i udanego wypoczynku!!!

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!

Szkolny zestaw podręczników 2011/12 znajduje się w linku DLA UCZNIÓW

Święto szkoły

17 czerwca odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły Św. Brata Alberta. Przybyli na nią zaproszeni goście: Wójt Gminy Przeworsk – Pan Edward Pączka, Z-ca Wójta – Pan Wawrzyniec Wojtas, poseł na Sejm RP – Pan Andrzej Ćwierz, sołtys wsi – Pan Antoni Żyła. Uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym, którego mottem stały się słowa „Trzeba być dobrem jak chleb”. Recytowana poezja i piękny śpiew przybliżyły wszystkim postać niedoścignionego ideału jakim jest Św. Brat Albert. Po akademii uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi udali się na uroczystą Mszę Św. Uroczystość tą celebrował nowo wyświęcony kapłan - ks. Paweł Kowal wraz z naszym rodakiem ks. Maciejem Wojtasem oraz byłym katechetą naszej szkoły ks. Mariuszem Woźniczyszynem.

Dzień sportu

16 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie brali udział w różnych sportowych rozgrywkach, konkursach i zawodach. Nie zabrakło też nagród dla 40 wolontariuszy, którzy przez cały maj dobrowolnie po lekcjach pomagali w opiece nad dziećmi z oddziału 5-latków. Imprezie towarzyszył pokaz tańca wykonany przez uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach „Show mit Dance”. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich napoje i wafelki. Centralnym punktem dnia była wizyta Policji. Pani policjantka wszystkim przedszkolakom i najmłodszym uczniom szkoły podstawowej opowiadała o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Finał konkursu „Zawsze razem”

Dnia 2 czerwca 2011r. uczniowie klasy III szkoły podstawowej Natalia Figiela i Filip Żołyniak odebrali w Rzeszowie nagrody przyznane w wojewódzkim finale konkursu plastycznego „Zawsze razem” zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. Po rozdaniu nagród i smacznym poczęstunku wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w pamiątkowym zdjęciu, które będzie można oglądać na stronie internetowej Sanepidu w Rzeszowie. Uczniów do konkursu przygotowała pani Lidia Kiełboń –Bester.

Konkurs „Jan Paweł II Wielki” - rozstrzygnięty

Dnia 16 maja 2011r. odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu „Jan Paweł II Wielki”. Przebiegał on w 3 kategoriach: test wiedzy o życiu Papieża, praca literacka i konkurs plastyczny. Decyzją jury konkursu nagrody otrzymali:
w konkursie literackim:
I miejsce Karolina Płoskoń kl. IGim
II miejsce Arkadiusz Janas kl. III Gim
III miejsce Katarzyna Rączka kl. IGim
wyróżnienia: Magdalena Kisiel kl. I Gim, Angelika Zakielarz kl. II Gim
w konkursie wiedzy o życiu Papieża zwyciężyli:
I miejsca nie przyznano
II miejsce Dominika Zakielarz kl. VI S.P.
III miejsce Julia Markowska kl. IV S.P.
wyróżnienia: Gabriela Rut kl. VI S.P., Arkadiusz Mulawka kl. VI S.P.
w konkursie plastycznym nagrody otrzymali:
I miejsce Arkadiusz Hodyr II S.P.
II miejsce Weronika Śliwa I S.P.
III miejsce Maria Słyś kl. III S.P.
wyróżnieni zostali: Kacper Kruk, Julia Jarosz – grupa 05, Patrycja Markowska kl. I S.P., Gabriela Słysz kl. II S.P., Natalia Figiela kl. III S.P., Anna Hojło kl. III S.P. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Barbara Głąb, Lidia Kiełboń-Bester, Agata Ostrzywilk-Homik.

Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia 2011 roku miała miejsce uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Została ona zorganizowana przez grupę realizującą projekt edukacyjny „Jak możemy uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja?” pod kierunkiem pani Elżbiety Wyczarskiej. Akademia była zwieńczeniem pracy nad projektem. Stroje szlacheckie, w jakich występowali aktorzy oraz ich piękny taniec sprawiły, że na długi czas pozostanie w pamięci tych, którzy ją obejrzeli. Była zupełnie inna wśród wielu tak do siebie podobnych. Przybliżyła uczniom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i przekonała ich, że historia wcale nie musi być nudna.

Wielkanoc

Wielkanocne życzenia

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy,
pełnych ufności i wiary w lepsze jutro,
zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Niech Chrystus Zmartwychwstały, Król pokoju i miłości,
obdarza Nas swymi łaskami, błogosławi i wspiera w codziennej pracy.
Wesołych Świąt!

III Gminny Konkurs Przyrodniczo-Plastyczny

W dniu 15 marca 2011r w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Przyrodniczo – Plastyczny pod hasłem „Ptaki drapieżne żyjące w Polsce”. Organizatorami konkursu były panie Małgorzata Liszka – Drapała i Beata Drzystek. Do konkursu przyrodniczego zgłosiło się 12 uczestników z 6 szkół naszej gminy. Pytania konkursowe przygotował Pan Hubert Kamecki, nauczyciel ZS w Gaci.
Na  konkurs plastyczny wpłynęło 11 prac. Oceny prac dokonała komisja w składzie: Pani Małgorzata Rut – nauczycielka Gimnazjum w Przeworsku oraz Pani Elżbieta Olszyńska – nauczycielka ZSOiZ w Przeworsku.
A oto wyniki:

Konkurs wiedzy przyrodniczej:
I miejsce – Dominika Zakielarz – uczennica naszej szkoły
II miejsce – Klaudia Stadnik – SP Chałupki
III miejsce – Piotr Kołodziej – SP Chałupki

Konkurs plastyczny:
I miejsce – Klaudia Siwak - SP Grzęska
II miejsce -  Weronika Kiełb – uczennica naszej szkoły
III miejsce – Kamil Gąsłowski – SP Chałupki
Wyróżniono również trzy prace:
- Kinga Motyka  - SP Nowosielce
- Klaudia Staszel -  SP Grzęska
- Kinga Kmiecik -  SP Mirocin
Wszystkim uczestnikom serdecznie Gratulujemy!!!

Dzień Kobiet

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”To piękne motto stało się inspiracją do zorganizowania przez naszych Panów i uczniów uroczystej akademii
z okazji Dnia Kobiet. Niezwykle wzniosłym tekstom towarzyszyły humorystyczne scenki podkreślające urodę
i zalety wszystkich Pań. Nie zabrakło też życzeń
i pięknych kwiatów, które otrzymały małe i większe kobiety z naszej szkoły.

Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 28 lutego uczniowie klas III – VI szkoły podstawowej i klasy I gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z podróżniczką Panią Klaudią Chachurą, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła uczniom warunki życia ludzi i zwierząt żyjących w Tanzanii. Podczas spotkania uczniowie podziwiali piękne krajobrazy Afryki, wzbogacili swoją wiedzę o różne ciekawostki przyrodnicze, geograficzne i społeczno – kulturalne. Sposób prowadzenia zajęć pobudzał wyobraźnię dzieci, które były wyraźnie zainteresowane tematem. Podczas spotkania oprócz bardzo ciekawych fotografii uczniowie mogli obejrzeć pamiątki przywiezione z Afryki oraz przymierzyć tradycyjny strój wojownika masajskiego.

Poczta Walentynkowa

W dniach 1-14 lutego 2011 roku przeprowadziliśmy w naszej szkole tradycyjną już Pocztę Walentynkową – jej przeprowadzenia w tym roku podjęły się koleżanki: Karolina Dudek (IIIG) i Angelika Zakielarz (IIG). Finał akcji nastąpił dnia 14 lutego (Święto Zakochanych), kiedy to posortowaliśmy otrzymaną od uczniów w zaufaniu pocztę i rozdaliśmy adresatom (począwszy od dzieci z oddziałów przedszkolnych po nauczycieli). Wśród Walentynek były zarówno skromne kartki wykonane własnoręczne, jak również ogromne, czerwone koperty. A my możemy się jedynie domyślać jak wiele serca mieściły one we wszelkiego ich rodzaju…

Wieczór kolęd i pastorałek

Koncertem kolęd i pastorałek, który miał miejsce 1 lutego 2011roku zakończyliśmy w naszej szkole okres Bożego Narodzenia. Przedstawiony repertuar obejmował różnorodne kolędy i pastorałki, od tych najstarszych, najbardziej lubianych do nowoczesnych i mniej znanych aranżacji. Podczas występu swoje talenty muzyczne zaprezentowali uczniowie każdej z klas naszej szkoły. Śpiewającym solistom towarzyszyli grający na różnych instrumentach koledzy. Pięknie wykonywane kolędy przeplatane były wierszami podkreślającymi świąteczny nastrój tego wieczoru. Koncert bardzo podobał się zaproszonym rodzicom, którzy w dobrych humorach wyruszyli na wywiadówkę, aby poznać postępy swoich pociech w pierwszym semestrze roku szkolnego.

Nasi uczniowie na Dniu Seniora w Studzianie

Dnia 22 stycznia 2011 r. w Domu Kultury w Studzianie odbył się Dzień Seniora. Uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali program artystyczny uświetniający tę wspaniała imprezę. Złożyli Seniorom życzenia zdrowia i codziennego uśmiechu, tak potrzebnego w pokonywaniu codziennych życiowych trudności. Po występie dzieci i oficjalnych wystąpieniach zaproszonych gości Seniorzy pięknie kolędowali, częstowali się z bogato zastawionych stołów i mimo wieku żwawo tańczyli w rytmie polek i walczyków.

Konkurs „Czar par”

Dnia 14 stycznia 2011 roku odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Matematyczny Czar Par dla uczniów klas IV-V Szkół Podstawowych, do którego zgłosiły się wszystkie szkoły z terenu Gminy Przeworsk. Konkurs rozpoczął się o godzinie 1300, powitaniem wszystkich przez Panią Dyrektor Władysławę Szczepańską, rozdaniem Podziękowań nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu i samym uczniom Dyplomów za uczestnictwo w konkursie.
Następnie nastąpił czas na konkursowe zmagania. Każda Para musiała przebrnąć przez pięć konkurencji: zapałczane wzorki, krzyżówka literowa, zadania tekstowe, sudoku oraz tangram starając się zdobyć jak najwięcej punktów w jak najkrótszym czasie – ponieważ oba czynniki były uwzględniane w klasyfikacji końcowej. Sędziowania w każdej konkurencji podjęli się nasi nauczyciele: Urszula Gorzkiewicz, Joanna Grocholska, Lidia Kiełboń-Bester, Maria Kruk, Dorota Kud, Małgorzata Liszka-Drapała, Mariola Marek, Krystyna Mielech-Brodowicz, Agata Ostrzywilk-Homik i Anna Pawliszyn – za co organizatorzy (Joanna Grocholska, Dorota Kud i Krzysztof Pelc) serdecznie i gorąco dziękują, bo bez tego poświęcenia, konkurs nie mógłby się odbyć. Nad całością i sprawnym przebiegiem konkursu czuwał Pan Krzysztof Pelc.

Ostatecznie laury zwycięstwa zdobyli:

 1. w kategorii klas IV:
  1. Hubert Kotliński i Kacper Mac – Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Zespole Szkół w Grzęsce,
  2. Natalia Curzytek i Kacper Kmiecik – Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Zespole Szkół w Nowosielcach,
  3. Katarzyna Sławińska i Katarzyna Szczepaniak – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Mirocinie;
 1. w kategorii klas V:
  1. Kornelia Pieczek i Michał Rybak – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Świętoniowej,
  2. Monika Zakielarz i Paulina Załawka – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Zespole Szkół w Studzianie,
  3. Marta Szpytma i Karolina Szewczyk – Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka z Asyżu w Zespole Szkół w Rozborzu.

Zdobywcy I, II, III i IV miejsca otrzymali upominki ufundowane przez Bank City Handlowy oraz przez Wydawnictwo WSiP. Dodatkowo laureaci otrzymają na koniec roku szkolnego nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Przeworsk, który objął patronat nad konkursem.