Aktualności 2013/2014
I semestr

,,Płyń kolędo, płyń..." - Koncert Kolęd i Pastorałek

19 stycznia 2014 roku w Kaplicy w Studzianie odbyła się niezwykła uroczystość. W pięknym koncercie kolęd i pastorałek zaprezentowali się starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły. Ze szczerym wzruszeniem wysłuchaliśmy montażu słowno - muzycznego, który przybliżył historię kolęd i pastorałek. Zachwycające głosy wykonawców - zespołu "Bella Voce", dzieci z klas I-III szkoły podstawowej i przedszkola oraz pozostałych wokalistów, płynęły do serc licznie zgromadzonej publiczności. Oprócz społeczności lokalnej zaproszenie na koncert przyjęli: Pan Wawrzyniec Wojtas - zastępca Wójta Gminy Przeworsk, Pani Józefa Kozłowska - Prezes Banku Spółdzielczego w Przeworsku, Pani Maria Kałamarz - księgowa Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół i Placówek przy Gminie Przeworsk, Pan Antoni Żyła - Sołtys Wsi Studzian, s. Marzena Cygert SM - opiekun Stowarzyszenia Dzieci Młodzieży Maryjnej w Studzianie oraz emerytowani nauczyciele ZS w Studzianie. W słowie kończącym koncert pani dyrektor zaznaczyła, że takie koncerty odbywać się będą co roku.

Babciu, Dziadziu cóż Wam dam?

18 stycznia 2014 roku w Wiejskim Domu Kultury w Studzianie odbyła się uroczystość, na którą przybyli starsi członkowie rodzin naszych uczniów - Dzień Babci i Dziadzia. Śpiewem, tańcem i humorem dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej uczcili to wielkie wydarzenie. Po części artystycznej wnuczęta wręczyły prezenty i złożyły pełne wdzięczności życzenia. Przy gorącym daniu, domowych wypiekach i orkiestrze Babcie i Dziadkowie mogli miło spędzić ten świąteczny dla nich czas.

Jak co roku w karnawale, wszędzie tańce,fajne bale...

W tym roku szkolnym bal karnawałowy odbył się 15 stycznia. W wesołej zabawie uczestniczyła cała społeczność szkolna, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Tradycyjnie, nasz bal uświetnił Wodzirej, dzięki któremu tańce przy muzyce przeplatane były ciekawymi konkursami i zabawami. Podczas zabawy najmłodszych uczestników odbył się konkurs na strój karnawałowy. Wyłonione zostały najbardziej oryginalne i pomysłowe postacie balu. Radosny nastrój towarzyszył również uczniom starszych klas, którzy bardzo chętnie bawili się i tańczyli w rytmach karnawałej muzyki.

PODZIĘKOWANIE

Zarząd, pracownicy i podopieczni Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci składają serdeczne podziękowania Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom
i Uczniom naszej Szkoły za przekazanie wspaniałych prezentów z okazji Dnia Św. Mikołaja. Oto co napisano:
"Dziękujemy za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra, za bezinteresowną pomoc i życzliwość. Głęboko wierzymy, że okazana siła serca
i przyjazna dłoń będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej na rzecz dobra dzieci."

Szkolne Koło Caritas pragnie również podziękować wszystkim tym, którzy wspomogli naszą akcję. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc i zrozumienie.

"Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe,
bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych."

Minęły ulubione Święta - Boże Narodzenie - czas święty, a więc Bogu przeznaczony. Koloryt i atmosfera tych Świąt pozwalają człowiekowi oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec inne wymiary swego istnienia w czasie, ujrzeć piękno i doznać dobroci, wyrazić komuś miłość i wdzięczność. By poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, 20 grudnia Nasza społeczność szkolna uczestniczyła w symbolicznej Wigilii. Przypomniane zostały niektóre zwyczaje Bożego Narodzenia - obyczaj stawiania choinki, śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, uczestnictwo w Pasterce. Biblijne scenki Bożonarodzeniowe przeplatane były pięknymi kolędami. Nie zapomniano również o tych, którzy od nas odeszli na zawsze. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście: Prezes Banku Spółdzielczego w Przeworsku Pani Józefa Kozłowska, członek Zarządu Banku Spółdzielczego Pani Małgorzata Szpejankowska, sołtys wsi Studzian Pan Antoni Żyła oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Prezes Banku przywiozła wyjątkowy prezent - każdy członek SKO oraz uczniowie klasy I SP otrzymał 10 zł na swoje konto. Oprócz tego uczniowie otrzymali słodycze i przybory szkolne. Za upominki serdecznie dziękujemy. Na koniec złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem.

Magiczne Święta

Boże Narodzenie to szczególne magiczne święta wyczekiwane przez wszystkich - dorosłych, a przede wszystkim dzieci. W naszej szkole od wielu lat istnieje zwyczaj wykonywania przez uczniów różnych prac plastycznych i ozdób świątecznych. Jedne z nich będą dekorowały domowe biurka i ściany, inne zostaną wyeksponowane w salach lekcyjnych. Oto prace plastyczne uczniów klasy II SP
,,BOŻE NARODZENIE W OCZACH DZIECKA"

Radosnych Świąt!

"Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd.
Grają anieli,
Świat się chlebem dzieli,
Świat ma dziś świąteczny blask..."

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
wiele radości, miłości, obfitych łask płynących
z betlejemskiego żłóbka oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Finał Szlachetnej Paczki

Szanowni Darczyńcy!
Św. Brat Albert powiedział, że trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole i każdy może z niego kromkę ukroić... Dla wybranej Rodziny Wy byliście dobrzy jak chleb. Wydaje się nawet, że to nie była zwykła kromka chleba ale wspaniała pyszna kanapka z szynką, serem, dodatkami... "Kanapka", która nie tylko zaspokoiła głód, ale przede wszystkim dała do zrozumienia "Naszej Rodzinie", że nie zostali na tym świecie sami, że Ktoś o Nich myślał, że chciał Im zrobić przyjemność. Z przyniesionych przez Was darów zrobiono dziewięć paczek, w których znalazła się żywność, środki czystości, przybory szkolne i słodycze. Za zebrane pieniądze zakupiono opał i mikołajkowe prezenty. Wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczyli paczkę 6 grudnia wieczorem. Rodzina nie posiadała się z radości i prosiła bardzo gorąco WSZYSTKIM DARCZYŃCOM podziękować. Niech wyrazem wdzięczności za Wasze otwarte na pomoc serca będzie również i to, że to Wy staliście się prawdziwymi ŚWIĘTYMI MIKOŁAJAMI.
Jesteście wspaniali! Dziękujemy!

Witaj Święty Mikołaju ...

3 grudnia był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków i uczniów z klas I-III szkoły podstawowej, bowiem w tym dniu zawitał do nich wyjątkowy gość. Oczywiście był to wspaniały Święty Mikołaj, który przyniósł im liczne podarunki. Najpierw jednak dzieci obejrzały teatrzyk o bałwanku, uczyły się śpiewać piosenki o świętach i zapewniały, że cały rok były grzeczne. Kiedy zawitał Mikołaj z prezentami wesoło go powitano. Jak już wszyscy - i mali, i duzi - otrzymali upominki, Mikołaj pozwolił, aby dzieci zrobiły sobie z nim zdjęcia.
Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju!

Andrzejki

28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Oddziały przedszkolne i klasy I-III bawiły się od 14.00 do 17.00. Starsi uczniowie od 16.00 do 20.00. Wiele emocji towarzyszyło uczniom w czasie wróżb np. wróżenie z kubków, butów, koło fortuny, przebijanie serca z imionami przyszłych żon i mężów, i.t.p. Nie wszyscy byli zadowoleni z ,,przepowiedni', ale wiadomo, że trzeba je traktować z ,,przymrużeniem oka". Wieczór andrzejkowy to przede wszystkim dobra zabawa, tańce i poczęstunek!

Lekcja tolerancji z Teatrem Artenes

Jacy jesteśmy? - to pytanie, na które szukaliśmy odpowiedzi oglądając sztukę "Tacy jak My". Aktorzy Wrocławskiego Teatru Artenes wystąpili w spektaklu skłaniającym do głębokich przemyśleń. Sztukę, uczącą czym jest tolerancja, obejrzeli uczniowie klas IV i VI, którzy 26 listopada 2013 roku wzięli udział w wycieczce do Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku. Dzieci z uwagą śledziły losy młodego bohatera - Mirka, który w swym życiu staje "po ciemnej stronie". Jego świat to świat gry komputerowej. Przechodząc poszczególne poziomy, Mirek musi udowodnić, że nie jest mięczakiem. Na swojej drodze spotyka wiele osób, często chorych i kalek, którymi gardzi. Tematyka bliska młodym ludziom, współczesna scenografia i dynamiczna muzyka sprawiły, że dzieci z uwagą śledziły rozwój zdarzeń dziejących się na scenie. Po "uczcie dla ducha" nie zabrakło też małego "co nieco" dla ciała. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w pizzerii Lawenda, gdzie nasyciliśmy się pysznościami.

"Wyprawa" do Przeworska

26.listopada klasy I-III SP były na wycieczce w Przeworsku. Najpierw obejrzeli w Domu Kultury spektakl teatralny pt. ,,POLAK MAŁY". W czasie przedstawienia przypomniano najpiękniejsze polskie legendy: ,,Lech, Czech i Rus", ,, Lajkonik", ,, O trębaczu z wieży mariackiej", ,, O warszawskiej Syrenie", ,, O Wandzie, co nie chciała Niemca". Spektakl był bardzo ciekawy, angażował małych widzów, którzy byli nie tylko obserwatorami, ale także odpowiadali na pytania, podpowiadali bohaterom przedstawienia. Poza tym dzieci przypomniały sobie i utrwaliły patriotyczny wiersz Władysława Bełzy ,,Kto ty jesteś?" Później uczniowie przeszli do Pałacu Lubomirskich- Muzeum, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat dawnych zwyczajów andrzejkowych. Pani - pracownik muzeum- w otoczeniu starych mebli przy świetle naftowej lampy bardzo ciekawie opowiadała, w jaki sposób w czasach naszych pradziadków spędzano długie wieczory. Przypomniała wróżby na szczeblach płotu, lanie wosku przez witki wierzbowe i wiele innych.

Konkurs Młody Nobel IV

UWAGA !!!

Nasi uczniowie: Filip Żołyniak i Michał Winiarz biorą udział w IV edycji Konkursu Młody Nobel organizowanego przez Fundację Projektor – Wolontariat Studencki.Bardzo prosimy o głosy na filmy:
1. „Zegar jodowy”- film Michała Winiarza
2. „ Szklanka Słońca”- film Filipa Żołyniaka

Jak głosować?
1. Wejść na stronę www.konkursmlodynobel.pl
2. Odnaleźć filmy konkursowe – pełna informacja na stronie głównej.
3. Wśród filmów konkursowych odnaleźć filmy naszych uczniów – widać je wyraźnie.
4. Kliknąć na film,sam się otworzy i zagłosować- oczywiście dajemy 5 pkt.
5. Podać swój adres e-mail.
6. Potwierdzić link aktywacyjny na poczcie e-maila, który podaliśmy.
7. I gotowe (dosłownie 2 minuty).

Głosowanie trwa do 30 listopada

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAGŁOSUJĄ NA NASZYCH UCZNIÓW

film Michała Winiarza
film Filipa Żołyniaka

Konkurs plastyczny "Nastroje jesieni" - rozstrzygnięty!

21 listopada 2013r. w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku odbyło się rozstrzygniecie powiatowego konkursu plastycznego "Nastroje jesieni", w którym uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy.
Maciej Markowski, Krzysztof Czerwonka i Sebastian Stecko z oddziału 6-latków - zdobyli równorzędne I miejsce w kategorii dzieci 5-7 lat
Łukasz Drapała z kl. IV - wyróżnienie w kategorii fotografia
Anna Hojło z kl. VI - II miejsce w kategorii praca plastyczna dla dzieci w wieku 12-16 lat
Paulina Załawka z kl. II G - wyróżnienie w kategorii praca plastyczna dla dzieci w wieku 12-16 lat
Gratulujemy!!!

Piknik Naukowy - Młody Nobel (edycja IV)

17 listopada 2013r. grupa gimnazjalistów z naszej szkoły odwiedziła Zespół Szkół w Urzejowicach, gdzie brała udział w Pikniku Naukowym - Młody Nobel organizowanym Fundację Rozwoju Wolontariatu i Fundację PGNiG im. Ignacego Łuksiewicza. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z czterech dziedzin nauki: chemii (zajęcia pokazowe i warsztaty), biologii, fizyki i kryminalistyki. Podczas pokazów z chemii uczniowie m.in. obserwowali jak zmienia się barwa wskaźników w zależności od odczynu środowiska, dotykali suchego lodu, tworzyli bańki mydlane a także doświadczali wpływu helu na struny głosowe. Ukoronowaniem zajęć była eksplozja wodoru. Zajęcia warsztatowe z chemii dały uczniom możliwość samodzielnego wykonywania różnych doświadczeń. Udało się im wykonać m.in. smaczne żelki, ciało nieniutonowskie, oddzielić pieprz od soli, wyprodukować dwutlenek węgla w procesie fermentacji alkoholowej z drożdży i zbadać właściwości tego gazu. Doświadczalnie udowodniono, że w powietrzu znajduje się ok 21% tlenu oraz, że jest on niezbędny do spalania.. Eksperymenty z biologii pokazały, że każdy zmysł można oszukać, a studenci wyjaśniali dlaczego tak się dzieje. Gołym okiem widzieliśmy to, co normalnie jest niewidoczne - DNA - nośnik informacji genetycznej. Natomiast fizyka przywitała nas doświadczeniami z prądem, gazami szlachetnymi, gęstością substancji, a "wykurzyła" za pomocą "dymiących bębnów". Tajniki pracy detektywów i policjantów zdradzili uczniom studenci kryminalistyki. Czas 5 godzin upłynął niezwykle szybko. Piknik był wspaniałym przeżyciem, okazją przybliżenia i wyjaśnienia zagadnień z zakresu nauk przyrodniczych w bardzo atrakcyjny sposób.

Pierwsza pomoc - Młody Nobel

16 listopada 2013r. uczniowie klas IV -VI S. P. i I Gim. uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu propagowanie wśród młodych ludzi idei niesienia pomocy oraz zachęcania do ciągłego dokształcania z zakresu pierwszej pomocy. Uczniowie klas II i III Gim. uczestniczyli już wcześniej w podobnych zajęciach (w ramach MAB). Omówione zostały: pojęcie, zakres i znaczenie pierwszej pomocy, ogólne zasady postępowania na miejscu wypadku, pierwsza pomoc na miejscu wypadku drogowego, pomoc przy utracie przytomności. Przećwiczono ułożenie osoby nieprzytomnej oddychającej w pozycji bezpiecznej oraz postępowanie z osobą nieprzytomną -nieoddychajacą. Uczniowie ćwiczyli resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomach: niemowlaka, dziecka 10 - letniego i dorosłego. Szczególnie cennym doświadczeniem było obsługiwanie AED - przenośnego defibrylatora zewnętrznego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Na wiosnę planowany jest udział klasy I gimnazjum w III edycji Młodzieżowej Akademii Bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że uda nam się zakwalifikować.

"Jak tu prawdę o Polsce powiedzieć...?"

Dnia 8 listopada odbyła się uroczysta akademia poświęcona najwazniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Montaż słowno - muzyczny wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918roku. W wymownych utworach poetyckich i muzycznych zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położono jednak na ukazanie ducha Polaków, którzy w czasie 123 lat niewoli nieustannie wychodzili z inicjatywą walki za Ojczyznę. To była kolejna wspaniała lekcja historii.

"Ocalić od zapomnienia" - spotkanie z dr Ireną Kozimalą

Na zaproszenie nauczycieli 12 listopada do Zespołu Szkół w Studzianie przybyła dr Irena Kozimala - wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnio-Europejskiej w Przemyślu. Tematyka wykładu oscylowała wokół powojennego podziemia niepodległościowego. Uczniowie mieli możliwość poznania często tragicznych historii "Żołnierzy wyklętych", którzy chcieli wolnej i niezależnej Polski - ludzi skazanych na zapomnienie, nieistnienie w społecznej świadomości. Chcąc ocalić pamięć o Nich w skupieniu wysłuchano niezwykle interesującego wykładu.
Dziękujemy za piękną i wzruszajacą lekcję historii.

Spotkanie z podróżnikiem

30 października br. młodzież Naszej szkoły już kolejny raz wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem - przedstawicielem grupy "Trzask.pl" - Grzegorzem Chachurą. Członkowie wspomnianej grupy, realizując swoje marzenia, podróżują po świecie i przybliżają ludziom poznane zakątki naszego globu. Tegoroczne spotkanie było poświęcone wyprawie po krajach śródziemnomorskich. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy na temat geografii, kultury i stylu życia w różnych krajach Europy Południowej. Usłyszeli również wiele anegdot i relacji z przygód, jakie spotkały podróżników. Swoją opowieść pan Grzegorz ilustrował obszernym materiałem fotograficznym. Uczniowie mogli podziwiać przywiezioną z podróży maskę wenecką oraz okazy alabastru - szlachetnej odmiany gipsu. Czas spędzony z podróżnikiem minął bardzo szybko. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną wyprawę.

Spotkanie z przedstawicielem OHP w Przeworsku

W miesiącu październiku trzecia klasa gimnazjum w Studzianie miała możliwość spotkania się z przedstawicielem jednostek Ochotniczych Hufców Pracy w Przeworsku, który przeprowadził na terenie szkoły promocję projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pośrednik Pracy pani Magdalena Stępak zachęcała młodzież gimnazjalną do udziału w spotkaniach grupowych i indywidualnych, które mają na celu ułatwić im dostęp do informacji na temat podnoszenia kwalifikacji zawodowych, usług poradnictwa i informacji zawodowej, metod aktywnego poszukiwania zatrudnienia oraz rynku pracy, na który w niedługi czasie będą musieli wkroczyć. Tematem zajęć są praktyki, staże, wolontariat, tworzenie dokumentów aplikacyjnych, poruszanie się po Internecie, jako niezbędnym narzędziu poszukiwania pracy. Podczas wizyty w szkole omówiony został zakresu usług świadczonych przez OHP, z których mogą korzystać osoby wchodzące na rynek pracy oraz osoby uczące się, chcące podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Celem spotkań było uświadomienie młodzieży gimnazjalnej o możliwościach rozwoju zawodowego, kursach, szkoleniach, a przede wszystkim o usługach, jakie świadczy Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery w Przeworsku. Podczas spotkania uczniowie chętnie dzielili się swoją wiedzą na temat OHP oraz poszerzali ją o informacje zdobyte od Pośrednika Pracy - informacje o poradach indywidualnych i grupowych, rejestracji w bazie osób poszukujących zatrudnienia, spotkaniach z pracodawcą, giełdach pracy, stronie internetowej OHP. Młodzież ma świadomość, że wysokie kwalifikacje zawodowe dają większe szansę odnalezienia się na rynku pracy, a udziały w projektach unijnych znacznie ułatwiają poruszanie się na nim.

Papież Dialogu

16 października odbyła się szkolna uroczystość poświęcona naszemu wielkiemu Rodakowi Bł. Janowi Pawłowi II z okazji Trzynastego Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II był mistrzem dialogu. Jego pouczające słowa o tym zagadnieniu zyskiwały niezwykłą siłę oddziaływania i swoisty blask prawdziwości poprzez prezentowaną przez Papieża unikalną postawę w kontakcie z drugim człowiekiem. Cechował ją niezwykły wręcz szacunek dla tego "innego", z którym się spotykał, budowany na respektowaniu jego ludzkiej godności. Wynikała ona ze świadomości, że każdy człowiek ma przecież Boży rodowód, nawet jeśli tego nie uznaje lub jeszcze nie odkrył. W piosenkach i wierszach ułożonych w montaż słowno-muzyczny młodzież i dzieci przypomniały wszystkim tę ważną naukę Papieża Polaka. Po modlitwie za wstawiennictwem Bł. Jana Pawła II poświęcone zostały obrazy Św. Brata Alberta - Patrona naszej szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej

11 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której zaprezentowali się nasi najmłodsi uczniowie z klasy II i III SP oraz dzieci z oddziału 6-latków. Pod opieką swoich wychowawców przedstawili w scenkach życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły. Puentą tegorocznych występów było zaproszenie do zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie i utrzymanie dobrej kondycji, dlatego też zamiast kwiatów pedagodzy i pracownicy szkoły otrzymali od dzieci turystyczne kubki i latarki.

Spotkanie z policjantem

25 września odbyło się spotkanie z policjantem. Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Nasz gość opowiadał także o bezpiecznym zachowaniu podczas zabaw, o unikaniu różnych sytuacji i radzeniu sobie w nich, np. spotkaniu z psem, zgubieniu się podczas zakupów z rodzicami. Spotkanie to uatrakcyjniło zajęcia o tematyce komunikacyjnej, dzieci zapoznały się z rolą i zadaniami policji, wartością zawodu policjanta, jak i nabyły zaufania do policjanta. Uczniowie uświadomili sobie także jak ważną sprawą jest zachowanie bezpieczeństwa i znajomości ruchu drogowego.

Piknik Szkół Promujących Zdrowie w Radawie

Dnia 17 września 2013r. dzieci z oddziału 6-latków i uczniowie klas I-III wzięli udział w Pikniku Szkół Promujących Zdrowie, który odbył się w Radawie. Na dzieci czekały różne atrakcje. Na początku mogły "złowić" na wędkę pluszaki, słodycze, książki, kolorowe segregatory.

Później odbył się KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ RZEŹBĘ Z OWOCÓW I WARZYW, w którym nasi podopieczni zdobyli wysokie II miejsce, tworząc piękną stonogę pełną zdrowia. Wyprzedzili nas jedynie uczniowie ze SP w Pawłosiowie, którzy zbudowali owocowo-warzywnego dzidziusia w koszyku. W nagrodę otrzymaliśmy wartościowy sprzęt sportowy! Oprócz tego naszą szkołę godnie reprezentowała w KONKURSIE WIEDZY O ZDROWIU uczennica klasy III- Klaudia Osikowska, która została wyróżniona. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

W czasie gier, konkursów i zabaw na pobliskim placu dzieci mogły częstować się różnymi przysmakami przygotowanymi przez uczniów szkoły gastronomicznej (kanapki, pasty, dipy, drożdżówki) oraz owocami przywiezionymi przez przedstawiciela Agencji Rolnej w Rzeszowie. Na chętne dzieci czekała również kiełbaska z grilla. Uczniowie również podziwiali policyjnego psa tropiącego i słuchali opowiadania policjanta o jego pracy. Niektórzy mogli przejechać się wozem strażackim i pontonem. Niestety, wesołą zabawę przerwał rzęsisty deszcz. Mimo wszystko wycieczka była udana.

Nowy rok szkolny 2013/2014


Drodzy Uczniowie!

Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym,
dużo sukcesów, zrealizowania planów i nowych pasji.
Życzymy Wam, aby codzienny wysiłek przynosił jak najlepsze efekty,
a czas spędzony w szkole był owocny i radosny.